Kursy nauki i doskonalenia pływania organizujemy od września do czerwca na basenie w Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi – osiedle Retkinia.

Na profesjonalizm naszych zajęć wpływa wiele czynników:

Trenerzy, których osobowość i umiejętności gwarantują  najwyższą jakość na każdej lekcji. Dbamy o to, żeby nasi kursanci czuli się w wodzie bezpiecznie i widzieli postępy swoich umiejętności. Dlatego dokładamy wszelkich starań w doborze kadry trenerskiej i instruktorskiej.

Nasi trenerzy to wielokrotni medaliści zawodów pływackich.

Uczą pływania z wielkim zaangażowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także dbają o przyjazną i życzliwą atmosferę podczas zajęć.

Korzystając  z ich wskazówek nie tylko nauczysz się pływać, ale także świetnie przygotujesz się do zawodów lub egzaminów.

 

Bogate doświadczenie w nauce pływania osób w każdej grupie wiekowej i o różnym stopniu zaawansowania pozwala nam znaleźć najlepszą drogę do osiągnięcia wyznaczonego celu.

 

Indywidualne podejście do każdego uczestnika i zrozumienie jego potrzeb to gwarancja obustronnej satysfakcji.

Nauka pływania dla najmłodszych

Organizujemy zajęcia nauki pływania dla dzieci od 6  roku życia. Uwzględniamy indywidualne potrzeby dzieci tj. dostosowanie czasu zajęć, obecność rodzeństwa, stosowanie zindywidualizowanych metod. Uczymy pływania poprzez zabawę, której towarzyszy wielu śmiechu i radości. Nasi kursanci otoczeni są życzliwością i najlepszą opieką, która gwarantuje wysokie bezpieczeństwo.

Podczas zajęć instruktorzy i trenerzy  prowadzą zajęcia zarówno z wody, jak i z lądu. Wiemy, że taka forma zajęć buduje zaufanie do nowego środowiska jakim jest woda, co pozytywnie wpływa na zdobywanie kolejnych umiejętności w procesie uczenia się pływania.

Oferujemy naukę pływania od podstaw, a także w stopniu zaawansowanym – doskonalenie technik pływania sportowego, pod fachową opieką trenerów pływania.

Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzony, bezpieczny sprzęt, który wpływa na podniesienie atrakcyjności i skuteczności nauczanych elementów. Każda z lekcji odbywa się w obecności doświadczonego ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) i trenerów pływania, którzy od lat szkolą innych, dzięki czemu mają niezbędne przygotowanie merytoryczne i praktyczne do wykonywanego zawodu.

Nauka pływania w małych grupach

Podczas zajęć nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadzimy  w Łodzi na basenie Szkoły Podstawowej nr 19 bardzo dbamy o  wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego grupy w zależności od wieku uczestników nie przekraczają 10 osób. Wpływa to również  pozytywnie na wysoką efektywność naszych zajęć i kształtowanie  pozytywnych relacji podopiecznych  z trenerem.

Nauka pływania dla dorosłych

W naszej szkole pływania AQUA DYNAMIKA prowadzimy zajęcia dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się pływania od podstaw i tych, którzy mają podstawy ale chcą pływać lepiej i bardziej efektywnie.
Zajęcia nauki pływania dla dorosłych prowadzimy w Łodzi na ul. Balonowej 1 na basenie Szkoły Podstawowej nr 19. Przyjazna atmosfera i profesjonalizm trenerów pływania, pomagają przełamać lęk przed wodą nawet najbardziej opornym uczestnikom.
Pływanie to najzdrowsza forma ruchu, zalecana przez lekarzy i fizjoterapeutów jest lekarstwem na schorzenie układu ruchu. Pływanie przynosi również odprężenie i pozwala zadbać o dobrą kondycję.
Pływanie to aktywność, która jest doskonałą bazą dla innych dyscyplin sportowych tj. piłka nożna, bieganie, jazda na rowerze. Poprawia wydolność organizmu, zwiększa siłę mięśniową jest bezpieczne dla stawów.
Dla naszych kursantów możemy przeprowadzić indywidualną analizę techniki, na podstawie której dobierzemy ćwiczenie wpływające na jej poprawę.

Zalety pływania, czyli dlaczego warto pływać cały rok?

O tym, że aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych (obok zdrowej, zbilansowanej diety) czynników, które pozwalają nam zachować zdrowie, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Ruch pomaga nam utrzymać prawidłową masę ciała, wzmacnia naszą odporność, pomaga utrzymać prawidłową masę mięśni oraz gęstość kości. Jest także doskonałym sposobem na walkę ze stresem i bezsennością.

Pływanie to jeden z najczęściej rekomendowanych typów aktywności fizycznej – zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów. Pływając, wykorzystujemy niemal wszystkie mięśnie w naszym ciele. Jednocześnie nie przeciążamy stawów, dlatego taka forma aktywności fizycznej zalecana jest przede wszystkim osobom po przebytych kontuzjach stawów kolanowych. Pływanie nie obciąża kręgosłupa, co jest niezwykle istotne, ponieważ większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Co więcej, podczas pływania wzmacniamy także mięśnie grzbietu i pleców, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała.

Pływanie to ćwiczenia aerobowe, podczas których poprawiamy swoją kondycję, zwiększamy wydolność serca i płuc. Regularne pływanie pomaga zmniejszyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Sport ten zalecany jest także osobom chorym na astmę – udowodniono, że po 6 tygodniach regularnego pływania takie objawy jak chrapanie czy oddychanie przez usta stają się znacznie mniej dokuczliwe.

Pływanie to także doskonała forma relaksu. Ciało zanurzone w wodzie zachowuje się zupełnie inaczej, inaczej pracują mięśnie. Ruch wyzwala dużo hormonów szczęścia – endorfin. Dlatego regularnie chodząc na pływanie, dbamy nie tylko o nasze zdrowie, ale także o doskonałe samopoczucie.

Nasze doświadczenie potwierdza, że w nauce pływania efekty uzależnione są od kwalifikacji i poziomu instruktorów. Niemniej ważne są wrodzone predyspozycje połączone z systematycznością i zaangażowaniem uczącego. Zdobywanie umiejętności pływackich jest kwestią bardzo indywidualną, która wymaga cierpliwości. Wierzymy w Twoją wytrwałość, aby móc razem świętować wspólny sukces!